Sou a: Inici» Organigrama

Organigrama

La Junta General del COPATE està formada per representants de cadascun dels consells comarcals consorciats, com a membres de ple dret. També formen part de la Junta General com a representants amb veu però sense vot, la resta d’alcaldes dels municipis i entitats municipals descentralitzades que formin part de l’àmbit del consorci.



Presidència:


Sr. Francesc Gas Ferré - ERC - CCBaix Ebre - Alcalde Roquetes



Vicepresidències:


Àrea de Salubritat Pública: Sr. Joan Castor Gonell Agramunt - PSC - CCMontsià - Alcalde Sant Jaume


Àrea de Residus: Sr. Josep M. Lleixà Lleixà PSC – CCMontsià - Alcalde Mas de Barberans


Àrea d’Assistència Tècnica: Sr. Francesc Lluís Barbero Escrivà - ERC – CCRibera d’Ebre - Regidor Flix


Àrea d’Entorn Natural i Territori: Sr. Francisco Blanch Batiste - ERC – CCTerra Alta - Alcalde La Fatarella


Àrea de Reserva de la Biosfera: Sr. Alfons Montserrat Esteller - ERC – CCMontsià - Alcalde Alcanar



Membres de ple dret


Pel Consell Comarcal del Baix Ebre


CIU

  • Sr. Francesc Arasa Pascual - L’Ampolla (Alcalde-president)
  • Sr. Kilian Franch Arques - Deltebre (Regidor)
  • Sr. Domingo Tomàs Audí - Tortosa (Regidor)


ERC

  • Sr. Daniel Andreu Falcó - L’Aldea (Alcalde-President)
  • Sr. Francesc Gas Ferré - Roquetes (Alcalde-President)
  • Sr. Josep Felip Monclús Benet - Tortosa (Regidor)


PSC

  • Sr. José Emilio Bertomeu Rio - Deltebre (Regidor)
  • Sra. Teresa Forés Hernández - Aldover (Alcaldessa-Presidenta)


ENTESA

  • Sr. Ismael Villamón Piñol - Aldover (Regidor)


Pel Consell Comarcal del Monstià


CIU

  • Sr. Eduard Robert Òdena - La Sénia (Regidor)
  • Sr. Eduard Robert Òdena - La Sénia (Regidor)
  • Sra. Noemí Barberà Rosales - Sant Carles de la Ràpita (Regidor)


PSC

  • Sr. Joan Castor Gonell Agramunt - St. Jaume d’Enveja (Alcalde-President)
  • Sr. Josep Maria Lleixà Lleixà - Mas de Barberans (Alcalde-president)


ERC

  • Sr. Adam Tomàs Roiget Amposta - (Alcalde-president)
  • Sr. Alfons Montserrat Esteller - Alcanar (Alcalde-president)
  • Sr. Josep Carles Caparrós García - St. Carles de la Ràpita (Alcalde-President)


ENTESA

  • Sr. Joan Moisés Reverté - La Sénia (Alcalde-President)


Pel Consell Comarcal de la Ribera d'Ebre


CIU

  • Sr. Jesús Benaiges Borràs - Rasquera (Regidor)
  • Sra. Sergi Fernández Estopà - Flix (Regidor)


PSC

  • Sr. José Luis Aparicio Escorza - Riba-roja d’Ebre (Regidor)


ERC

  • Sr. Francesc Lluís Barbero Escrivà - Flix (Regidor)
  • Sra. Cinta Agné Sabaté - Móra d’Ebre (Regidora)


Pel Consell Comarcal de la Terra Alta


CIU

  • Sr. Antoni Ferre Llop Pobla de Massaluca - (Alcalde-president)
  • Sr. Francesc Domènech Solé - Vilalba del Arcs (Alcalde-president)


ERC

  • Sr. Francisco Blanch i Batiste - La Fatarella (Alcalde-president)


ENTESA

  • Sr. Ramon de la Rica Suñé - Corbera d’Ebre (Regidor)